523 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (77 puan)
Kizlar gorumcem 2. gebeligine hamile ve lohusayken yani kirki cikmadan iliskiye kocasiyla girmis ve hamile kalmis kalina bilinirmi dogrumu bu suan 7 aylik bebegi var ve 6 aylik hamile 
Reklam


12 Cevap

+1 oy
(167 puan)
seçti
 
En İyi Cevap
E olmuş işte :D
Reklam


0 oy
(3,988 puan)
Valla vücut zaten bebek gidince hormonlar bile hemen dusmuyor yumurtalıklar düzene girene kadar girdiyse olmuştur canm hiç affetmez rahim demekki olmuş :)
0 oy
(162 puan)
Adetliyken bile kalınıyor ise demekki lohusalık da da kalinabiliyor ama çocukları sağlıklı mı haram yani ilişkiye girmek o dönemde bilmiyorum Rabbim korusun 
(326 puan)
1.) Lohusalık durumu kaç gün devam eder. Doğumdan kaç gün sonra eşler yakınlaşabilir?
- Lohusalık hali en fazla 40 gün devam eder. Eğer kanama 40 günden fazla sürerse, fazla olanı istihazadır. (Yani dini açıdan ibadete ve cinsel yakınlığa engel olmayan bir kanama sayılır) bu kanama 40 gün önceden de kesilebilir.
Bu durumda abdest alınır ve ibadetlere başlanır. Eşler de birbirlerine yakınlaşabilirler.
Mutlaka 40 gün beklenmesi gerekmez.
(326 puan)
Ben sana böyle on tane daha atarım farklı farklı hocalardan...  Siz okumadınız diye var olan şey yok olmaz . Altı yıl yatılı kurs egitmi aldım . Hükmü de kafama göre verip vebale gircek değilim çok şükür..
(326 puan)
Neyse ben üstüme düşeni yaptım selametle
(1,699 puan)
Canim sen beni yanlis anladin sni yargilamak degil amacim. Bana değil 10 tane yuz tane bu tarz yazi atabilirsin hic onemli degil. Ama dogru 1 tanedir. Ben okudum oku.adim mevzusu da degil. Sen ustune düşeni yaptin bende yaptim.
(1,699 puan)
Soru cevap kismanda size cevap yazan kiside yanlis nakill yapmis 40 gunu beklemeis gerekmez diye. Yoksa ayni seyi savunuyoruz geri kalan doğru nakiller.bu dedigim yerler yanlis.
(1,699 puan)
Bana yanlis hukum veriyosun yazmissin yeni gordum. Sen 35 gunden sonra iliski olur u nerden nakil ediyosun soylermisin canm
(162 puan)
Mihrace bu internet fetvalarina katılmıyorum. 40 gün boyunca yakınlaşmak haram kılınmıştır .
(162 puan)
Nihanim uydurmasyon internet fetvalari insanları yanlış bilgilendiriyor. Yıllardır sohbetlere gidiyorum böyle birşey ilk defa duyuyorum. Kesinlikle haramdır nokta..
(1,699 puan)
Kesinlikle pinar. Ben asla internetten fetvalara bakmam. Gunumuz dede hoca adi altinda bir suru zinnik yanlis nakil yapıyor. Dogru olan ehli sunnet alimlerinin bildrdigi sekilde nakil etmek.
(162 puan)
Ayrıca kim ne yapmak istiyor ise yapsın ben şahsen 40 gün geçmeden yapamam şeytan bile durtse canım istese de çünkü dikişler vs yeni toparlaniyor sagligim için bunu göze alamam korkarım ya canım bile istemez belki bilmiyorum Allah sasirtmasin haram da yani zina da daha büyük bir günah eş de bu konuda ısrarcı olunca kadın boyun eğmek zorunda kalabiliyor ister istemez onlara dur demek bazen yeterli olmayabiliyor bir şekilde almak istedikten sonra alıyor istedigini
0 oy
(1,414 puan)
Eee olmus ,demek ki oluyormus :
0 oy
(231 puan)
Olduğunu zaten kendi agzinizla söylüyorsunuz :)) ve benim de tanıdığım var hamile kaldı ama 40 gün lohusalikda ilişki haram 
(326 puan)
Kırk gün haram değil kanaması bittiği gibi gusül alıp namaz kılar ilişki yasağı kalkar bunun sınırı 40 gündür 10 gün sonra biterse de ilişki helal olur
(171 puan)
Nerede yazıyor bu?
(326 puan)
Fıkıh kitaplarında
(171 puan)
Bende bir araştırayım :)
(326 puan)
Değerli kardeşimiz,

Lohusalık müddeti kadından kadına değişir. Bazı kadınlarda bu süre, bir gün dahi olabilir.

Lohusalık süresi, kanın kesilmesiyle son bulur. Lohusalığın asgarî süresi yoktur. Azamî süre ise kırk gündür. Doğumdan sonra kırk gün geçtiği halde kan devam ediyorsa, artık bu kan nifas kanı değil, özür kanıdır. (bk. İstihâze).

Kırk günden önce kanı kesilen bir kadın, yıkanır ve ibadetlerini ifa eder, eşiyle cinsi münasebette bulunabilir. Böyle bir kadının lohusalığı bitmiştir.
0 oy
(1,128 puan)
6 aylik hamileyse demekki oluyormuş yani neyi sordunuz anlamadm tam :)
0 oy
(199 puan)
Benim akrabam da kirkliyken hamile kaldı canım oluyo 
0 oy
(441 puan)

6 aylık hamileyse kalınabiliyormuş demk ki ;)

0 oy
(3,308 puan)
Evet kaliniyor neden kalinmasin ki tahik acik zaten ki kalmista yani 
0 oy
(171 puan)
Kalmış zaten..ve ilişki yasak bunu bilmiyorlar mı? 
0 oy
(265 puan)
Olur ama haram lohusalik bitmedn girmesi ne bilim ama olan olmus bundan sonra bisy yapamaz 
0 oy
(280 puan)
Ee sen kendin yazmisin isde kalmis enn yakin sahidi olmussun demekki kalina biliyormuwki kalmis 
Reklam


İlgili sorular

4 cevap 179 göst.
17 Ağustos Doğum kategorisinde tturaneelxan (820 puan) sordu
4 cevap 181 göst.
4 cevap 117 göst.
6 Temmuz Doğum kategorisinde cananaltndl (254 puan) sordu
6 cevap 432 göst.
17 Mayıs Doğum kategorisinde Hanifeumut (229 puan) sordu
11 cevap 410 göst.
Reklam


...