90 göst.
Doğum kategorisinde (59 puan)

Mrb kızlar ben 25+6 haftalik hamileyim yavaş yavaş doğuma hazırlık yapıyor um sizlere bir sorum olucak ben normalde muayene ye devlet Hastanesi'ne gidiyorum hamile kaldığım günden bu yana hiç özel doktora görün medim ama doğumu özelde  yapmak istiyorum bunu icin önceden muaneye gitmemi  gerekiyor diyelim ki dogum başladı acil özel doktora gitsem olurmu maddi durum yetersizliği için gidemiyorum yoksa bende isterim çocuğum en iyi doktor lar elinde doğsun  ben evlat hasreti cok çektim 2 yıllık .  Evliyim hamile kalmak çok istiyordum Cenabı Hak banada nasip etti sonunda  Rabb'im e binlerce kez şükürler olsun  evet kızlar sorumu cevaplar sanız çok sevinirim 

Gebelik haftası 25

2 Cevap

0 oy

Gittiğiniz devlet hastanesinde yeni doğan yoğun bakım kliniği var mı? Önemli olan bu. Maddi durum demişsiniz ama özelde doğum masrafı en kötü 2500 tl. Demek istediğiniz acil suyum gelip gitsem ücret almazlar mı demek? Öyleyse mümkün değil her türlü alırlar o ücreti. Ki almasalar bile etik olmaz bu düşünce ile yapmak. 

Siz beni Tamamiylen  yanlış anlamışsınız Ben zaten o doğum  parasının gözden çıkarmış vaziyetteyim Benim demek istediğim orada hiç muayene olmadım acil Hani doğum mu oldu gitsem beni alırlar mı yok kaydını Yok seni alamayız  falan derler mi Onu sormak istedim Hani önceden muayene mi olmak lazım Ben yeni taşındım Tekirdağ Çorlu'ya taşındım Burayla ile ilgili pek bir bilgim yok kaç defa Devlet Hastanesi'ne  kontrole gittim  randevulu gittim neredeyse saatlerce sıra bekledim tartışanlar vardı kapının önünde Ben onun için Devlet Hastanesi'nde doğum yapmak istemiyorum zaten ücret ne olursa olsun doğum  mu orada yapmak istiyorum ama öncesinde özelde muayene olmak gerekiyor mu bir kayıt vesaire bir şey yapmak gerekiyor mu bunu sormak istedim
(488 puan)
Doğum başlangıcı oldumu tabiiki gidebilirsin kimse sana niye geldin demez meram etme. Ama doğum başlamadan son haftalarında gitmek istediğin doktora bi muayne ol derim ben.  Eğer ssk varsa ssk anlaşmalı özele gidersen muayenesi de doğumu da uygun olur..
0 oy
Acil gitsen doğuma alırlar ama önceden bir doktoru tanıyıp seçmek açısında bi kaç kez muayeneye gidin bence. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bende devlette kontrole gidiyorum. Maddi durum sebebiyle değil daha tecrübeli ve bilgili olduklarına inandığım için. Fırsatınız varsa yaşadığınız yerin devlet hastanesinin doğum hanesini odasını doğumdan sonrasını araştırın sizin için daha iyi olut belki aklınıza yatar. 

Eğer beğenmezsenizde mutlaka doğum yapmak istediğiniz özel hastanenein doğum hanesi odaları ve yeni doğan ünitesini görün doğum paketlerini araştırın ve en önemlisi doktor seçimi yapın. Bunun için 2 yada 3 kez rutin kontrole gitseniz yeterli olabilir. Sağlıklı doğumlar diliyorum. 

İlgili sorular

2 cevap 118 göst.
1 gün önce Doğum kategorisinde Cansumn (554 puan) sordu
0 cevap 196 göst.
4 Temmuz Hamile Kalamama kategorisinde Minademr (4 puan) sordu
3 cevap 192 göst.
27 Haziran Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde Merv. (11 puan) sordu
...