77 göst.
Hamilelikte Anne Sağlığı kategorisinde (512 puan)
RmKızlar insulin direncim yükselmiş 2 3 hafta önce 2.testimde insulin direncim 5.46 çıkmıştı sınırı 2.50. Paartesi günü kontrole gittigimde doktorum normal doğumun kolay geçer senin dedi fakat insulin direncim yüksek olduğu için tekrar test yaptıracak eğer yine yüksek çıkarsa ki bence çıkacak sezeryan yaparız dedi. Normal doğumda sancı çekerken falan tansiyon şeker insulin direnci yükselirmiş eğer çok yükselirse şeker hastası olursun ben senin sağlığını riske atamam dedi. Başına böyle birşey gelen var mi beni bilgilendirebilir misiniz?
Gebelik haftası 36+4

1 cevap

0 oy
(499 puan)
24. Haftada şeker yüklemesi yaptırmadınız mı. O kadar yüksekse onda çıkardı ve diyet yada insülin kullanmanız gerekirdi. Ama şekerden dolayıda sezeryan olur diyeni hiç duymadm. Dolaylı olarak bebek şekerden dolayı iri oluyor. Ozaman normal doğum gerkiyor. Ama bu herkeste olmuyor. Bendede birqz yüksek çıkmıştı. Yediklerime dikkat ettim hep şimdi haftasıyla kilosu uyumlu
(512 puan)
Yok canım insulin direnci yüksek çıkınca doktorum yaptırmadı yükleme. Diyet yaptım ama malesef inmedi. Normal doğumda sancıları beklerken insulin direnci 3 katı artıyormuş ve normale inmezse şeker hastalığına çeviriyor risk almak istemedim o yüzden. Çünkü sınır 2.50 iken benim son değerlerim 5.48di yüksekti baya. Normal seker değerlerim iyiydi.

İlgili sorular

3 cevap 200 göst.
4 Mayıs 2019 Hamile Kalamama kategorisinde Özlem45 (283 puan) sordu
3 cevap 80 göst.
1 cevap 88 göst.
27 Kasım 2018 Hamilelikte Anne Sağlığı kategorisinde Smyyyy (10 puan) sordu
...