158 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (2 puan)

29. Haftama denk gelıyo ramazan oruc tutabılır mıyım yada tutmalı mıyım hanımlar

Reklam


5 Cevap

0 oy
(127 puan)

Bende 25 haftalık hamileyim doktorum  tutma hamilelere önermiyorm dedi ama ben hala kararsızım

Reklam


0 oy

ibadet olarak yapmayi dusunuyorsunuz siz acliga dayanabilirsiniz ama bebeginiz o kavrami daha bilmiyor gelisimi icin tutmak bana mantikli gelmiyor. Dinimiz hosgoru dini, bayanlarin ozel gununde bile izin var iken hamileyken şuphede kalmayin bence olmasi gereken belli. Bende 18 haftalik hamileyim ve tutmayi dusunmuyorum..

0 oy

Bende 25 haftalığım tutmayı düşünmüyorum günler çok uzun susuz kalır yavrularımız 

(316 puan)
Aynen susuzluk olmasa tutulur.
0 oy
(813 puan)

dayanabiliyorsanız ozaman bebekte dayanabilir anlamına gelir ama bazı hamileler açlıktan çok kötü oluyor tabi şuan bebek siizn yeriklerinixle besleniyor ben 13 haftaligim  hiç açlığa dayanamıyorum doktorun demesiyle değil bünyeyle alakalı. bu farz ve çok büyük bir ibadettir tutamazsak sonra tutamaz ben yapabilsem ramazanda tutarım ama işte vitamin değerleri ve annenin dayanmasinada bağlı birsey

0 oy
(5,945 puan)

Benimde 29 haftama dek geliyor. Bu son 3 aylık süreçteyiz ve bebek bizden besleniyor. Bebegin hızla kilo aldığı aylardayiz. Tutmamak en iyisi. Ben aç kalamiyorum midem agriyor başım ağrıyor. Normalde ağrımaz ama. 

Bulantisi kusmasi olan hiç tutamaz. Kusmak orucu bozan bişey. Dusuk tehlikesi olan hap kullanıyor mesela. Onlarda tutamaz. Tansiyon sorunu şeker sorunu olanda tutamaz. Çok zor gelir

Hamilelikte bir kural vardır az az ve sık sık yemek. Hamileye Allah müsade etmiş. Belki sorunsuz geçiren vardır hamileligini tutarım der. Açlıktan dolayı bı sorunu çıkar. Bebek için oncelikle su şart. 

Yani yine herkesin kendi bilecegi bişey. 8-)

Reklam


İlgili sorular

9 cevap 258 göst.
9 cevap 302 göst.
10 Mayıs Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde Ecmel (1 puan) sordu
2 cevap 155 göst.
5 Mayıs Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Gamze24 (1,275 puan) sordu
3 cevap 164 göst.
5 Mayıs Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Nurea (250 puan) sordu
10 cevap 307 göst.
Reklam


...