156 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (41 puan)
düzenledi
Kızlar şuan 5 haftalığız 7. Haftada uzun yolculuk yapmam lazım doktora da soracağım ancak merak ettim sizce sakıncası var mı bu durumu yaşayan var mı 

6 Cevap

+1 oy
(125 puan)
Kesene bagli,doktorun söyleyeceği her seye uyman gerekir. Riskli gebelikse bunu zaten soyler sana. Kimse git yada gitme deyip sebep olmak istemez canim.
(41 puan)
Doktora soracağım canım ama merak ettim teşekkür ederim :)
+1 oy
(475 puan)
Bi tehlike arz edeceğini zannetmiyorum. Bebek zaten rahim duvarı sayesinde ve içindeki kesesinde yeterince güvende. Herhangi bi düşük kanama riskin yoksa rahatlıkla gidebilirsin
(41 puan)
Teşekkür ederim  inşallah dediğin gibi olur
0 oy
(15 puan)
Eğer gitmek zorunda değilsen gitme derim yolculuk çok uzunsa tehlikeli olabilir 
0 oy
(30 puan)
Ben dokuzuncu haftamda 8 saatlik yolculuk yaptım eşimle hiç ayağımı sarkıtmadım çok dikkat ettim doktorum onay vermişti ama tam o haftalarda bebeğimin kalbi durmuş iki hafta sonra farkettik. Herkeste aynı durum olacak diye bir şey yok ama ilk üç ay bebek çok hassas oluyo ve doktorlar uzun yolculukları pek tavsiye etmiyo. Özel araçsa iki saatte bir mola yapıp yürüyüş yapabilirsin oda gitmeye mecbursan. 
0 oy
(119 puan)
7.ci ayimda ucaga bile bindim o hafatafa ben zipliyorum hopluyirum :)))
0 oy
(900 puan)
Benim kanamam oluyordu ama uzun yola çıkmam gerekmişti 12. Haftamda falandım doktorum 1 2 saatte bir dinlenmek ayakları açmak şartıyla gidebilirsin demişti bizde öyle yapmıştık canim. 

İlgili sorular

12 cevap 443 göst.
12 Aralık 2019 Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde Rkn (12 puan) sordu
...