150 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (3 puan)

Selamun aleyküm. Ben fransadayim burada hamilelik kontrollerini her zaman ultrasonla aşağıdan bakıyorlarmış. Türkiye de böyle bi durum var mı zararlı felan diye okudum ama bilginiz var mı acaba? 

7 Cevap

+2 oy

Sıkıntı yoksa alttan muayene olmuyor. Sadece son haftalarda çatı muayenesi yapılıyor alttan. Bende tehlikeli diye biliyorum.

+1 oy
(3 puan)
Bi sorun olmadığı sürece alttan bakmıyorlar 
0 oy
(1,141 puan)

Canim zararlı olsa yapmazlar diye dusunuyorum tüm ülkede yapılıyorsa bi bildikleri vardır takılma sen bunlara.. Turkiyede böyle uygulama bilmiyorum ama belki vardir. Ben 4 aylık gebeyim hep göbekten ultrasonla kontrol yaptı dr.m

0 oy
(154 puan)

Canım bende almanydayim aynı alttan muayne yapıyor doktorum 5 ayliktan sonra karnından baktı ama yinede hep alttanda muayene etti benim doktorum çok dikkat ediyor bebegin sağlığına çok düşkün bence zararı olsa yapmazlar korkma turkiyede yapmıyorlar burda böyle:) 

0 oy

Turkiyede de var bu uygulama alttan muayenede rahim daha net gorunuyor biz zararli diye dusunuyoruz ama aslinda bi zarari yokmus alttan muayenenin.

0 oy
(1,457 puan)

Aleykum selam turkiyede mümkün olmadıkça aşağıdan kontrol edilmiyo  ilk gebeligimde doğuma kadar doğum anına kadar hiç alttan muayne olmadım ama 7.ci haftamda kalp atışı duyulmadı mecburen bakildi

0 oy
(12 puan)
Altan mı bakılır hıc benım 2. Cı geblık hıc altan bakılmadı 

İlgili sorular

3 cevap 176 göst.
20 Şubat Tüp Bebek kategorisinde nida gül (61 puan) sordu
10 cevap 250 göst.
7 Ekim 2018 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Esragül (85 puan) sordu
1 cevap 15 göst.
1 saat önce Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Tyngn (9 puan) sordu
...