153 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (3 puan)

Selamun aleyküm. Ben fransadayim burada hamilelik kontrollerini her zaman ultrasonla aşağıdan bakıyorlarmış. Türkiye de böyle bi durum var mı zararlı felan diye okudum ama bilginiz var mı acaba? 

7 Cevap

+2 oy

Sıkıntı yoksa alttan muayene olmuyor. Sadece son haftalarda çatı muayenesi yapılıyor alttan. Bende tehlikeli diye biliyorum.

+1 oy
(3 puan)
Bi sorun olmadığı sürece alttan bakmıyorlar 
0 oy
(1,139 puan)

Canim zararlı olsa yapmazlar diye dusunuyorum tüm ülkede yapılıyorsa bi bildikleri vardır takılma sen bunlara.. Turkiyede böyle uygulama bilmiyorum ama belki vardir. Ben 4 aylık gebeyim hep göbekten ultrasonla kontrol yaptı dr.m

0 oy
(154 puan)

Canım bende almanydayim aynı alttan muayne yapıyor doktorum 5 ayliktan sonra karnından baktı ama yinede hep alttanda muayene etti benim doktorum çok dikkat ediyor bebegin sağlığına çok düşkün bence zararı olsa yapmazlar korkma turkiyede yapmıyorlar burda böyle:) 

0 oy

Turkiyede de var bu uygulama alttan muayenede rahim daha net gorunuyor biz zararli diye dusunuyoruz ama aslinda bi zarari yokmus alttan muayenenin.

0 oy
(1,455 puan)

Aleykum selam turkiyede mümkün olmadıkça aşağıdan kontrol edilmiyo  ilk gebeligimde doğuma kadar doğum anına kadar hiç alttan muayne olmadım ama 7.ci haftamda kalp atışı duyulmadı mecburen bakildi

0 oy
(12 puan)
Altan mı bakılır hıc benım 2. Cı geblık hıc altan bakılmadı 

İlgili sorular

3 cevap 141 göst.
3 cevap 188 göst.
20 Şubat Tüp Bebek kategorisinde nida gül (195 puan) sordu
10 cevap 276 göst.
7 Ekim 2018 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Esragül (85 puan) sordu
4 cevap 210 göst.
13 Kasım Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Didarr (58 puan) sordu...