128 göst.
Hamilelikte Beslenme kategorisinde (316 puan)
yeniden gösterildi

Merhaba kızlarr, 

Hamileyken özellikle 6 ve 7. haftalarda nasıl beslendiniz? Çalışmayan bayanlar özellikle ara öğün olarak neler yediniz? Gün içerisinde nelerle beslendiniz? Bebeğin kuvvetli ve sağlıklı olması için neler yemeliyiz?

Gebelik haftası 6
Reklam


2 Cevap

0 oy

Canım ben o haftalarımda da şuanda da her sabah yumurtanı sütümü sabah kahvaltımda domates salatalik kasar peynirimi eksik etmedim hic ara öğünlerimde ceviz siyah uzum sut ve muz yedim o haftalarımda canım daha çok kiraz istiyordu yani mevsim meyvelerini ye bol bol bebek içinde muz kaşar peyniri kuruyemiş süt çok iyi büyütüyor bebeği şuanda 12+5deyiz gelişim olarak haftanıza uygun gidiyoruz kalsiyumunu eksik etmemeye bak folikasitini  duzenli içmeye bak.

(316 puan)
teşekkür ederim cevabınız için :) hepsini hemen hemen yiyorum bende hazır süt içiyorum sağılmış süt bana koktuğu için içemiyorum hazır sütün zararı olmaz değil mi bebeğe?
Reklam


0 oy
(55 puan)

Ben genel olarak pekmez ve sebze yedim meyve de aynı değerde sayılır çok yağlı ve çok bekletilmis yemeklerden kacindim ara öğünlerde genel olarak meyve yedim diyebilirim normal uenek yiyemedigim zamanlarda çok faydası oldu bana meyve yemenin yoğurt gibi süt ürünleri zaten hamileliğin en başından en sonuna kadar yenmesi gereken bir öğün bebeğinin gelisimi için faydası çok genel olarak kuru meyve süt ürünleri ve sebze benim sana tavsiyem :)

Reklam


İlgili sorular

2 cevap 88 göst.
5 cevap 124 göst.
2 cevap 88 göst.
4 cevap 154 göst.
23 Eylül 2018 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Yenianneee (107 puan) sordu
5 cevap 277 göst.
Reklam


...