125 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (77 puan)

Kizlar çok kotu ishal oldum ne yapsam geçmiyor çocuğun suyu biter diye korkuyorum varmı bir öneriniz 

Reklam


4 Cevap

0 oy
(1,775 puan)

kesen en hızlı kür 

Evinizde hamur mayası varsa ishalden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Hamur mayalarını ufak ufak parçalara bölerek bir bardağın içerisine koyun. İçerisine sıcak su ilave edin ve biraz beklettikten sonra için. Adı biraz kötü olabilir fakat ishali anında kesecektir.

Limonlu kahve yöntemi
İshale ne iyi gelir sorusuna en iyi yanıtlardan biriside limonlu kahve yöntemidir. Bir tatlı kaşığı türk kahvesinin içerisine birkaç damla limon damlatarak yutmaya çalışın. Bu hem bağırsaklarınızı toparlayıp ishale iyi gelecek hem de ishalin meydana çıkardığı kusma hastalığını da engelleyecektir.

Saraçoğlu yöntemi 
İshale iyi gelen bir diğer yöntem ise İbrahim Saraçoğlu’nun hazırlamış olduğu kür tarifidir. Bu kürü uygulayanlar ishalinin kısa süre içerisinde geçtiğini söylüyorlar. İbrahim Saraçoğlu kürünü hazırlamak için ise çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok. Evinizde karanfil bulunuyorsa, Yemeklerden 1 saat evvel kuru karanfili direk yutun. 3-4 gün uygulayacağınız bu yöntem ishali keser. Direk yutmak yerine karanfilleri 2 parçaya böldükten sonra su bardağının içine atın ve yemeklerden önce için. Bu bitkisel kür de ishali kolayca geçirir.

Reklam


0 oy
(1,494 puan)

Canım ben ishal olduğumda bir çay kaşığı kahveye 4.5 damla limon suyu sıkıp içiyodum anında etkisi oluyordu. Bir dene istersen.

0 oy
(2,036 puan)

Haşlanmış patates ve leblebi ye canim iyi gelir

0 oy
(271 puan)

Canim bende gecenlerde ishal oldum doktora gittim 500gr tuz 500gr sekee takacagini soyledi serumla.ama gerizekalilar samarimi bulamadilar delik desik ettiler beni.bende ainirlendim taktirmadan ciktim.eve geldim surahiye suyu koydum sekee ve tuz kariaimi yapip onu ictim susuz kalmamak icin sende oyle yap cok gecmis olsun

Reklam


İlgili bir soru bulunamadı

Reklam


...