140 göst.
Hamilelikte Anne Sağlığı kategorisinde (30 puan)

Kızlar 8+4 gunluk hamileyim :) Karnım çok kasiniyor. Duş falanda aldım ama gecmedi. Çok sıkıntı yaratmıyor ama sizce Karnım mi büyüyor ? 

Reklam


5 Cevap

0 oy

:) yok daha çok erken bir 12-15 hafta kadar sonra belki ama gaz olabilir..

(30 puan)
Gaz değil ya eminim, 2 gündür baya kasiniyor :) 2 hafta sonra randevum var inşallah sorarım o zaman doktora :)
Gaz gebelikte normalde olduğu gibi olmuyor ilk zamanlar benimde öyleydi gövek çıkıyor zannetmiştim sonra doktor gaz demişti ama ben hissetmiyordum 15-18 hafta falan rezene içmemi söyledi çünkü kasık ağrısıyla gittim gaz yapmış rezeneyi içince geçti bu kezde neden göbeğim küçüldü bebeğime bişey mi oldu diye korkmuştum :))) gerilip kaşınıyordu ama tabiki doktora sormadan bişey yapmayın ..
(30 puan)
Gittiğimde  muhakkak sorucam :) Sağol  canım :)
Reklam


0 oy

Benim göbeğim 25-27 hafta gibi belirgindi ama başkaları farketmiyordu şuan 30 hafta bitti iki haftadan beri hamile olduğumu farkediyorlar yani bayağııı bekleyeceksiniz göbeği :) 

0 oy
(106 puan)

Evet canım ve sürekli kaşınıyor diye de aklına getirme kaşıma da çatlak olur

0 oy

Bu haftalar cok erken karninin buyumesi icin ama yinede bazi kremler ve yaglar kullanabilirsin rahatlatir

0 oy
(7,360 puan)

Gebelikte susuz kalıyor olabilirsin buna bağlı cilt kuruması yaşadığın için kaşıntı oluyor olabilir göbek bu haftalarda daha çıkmaz cunki gebelik kesesi bile 7-8 mm falan dir tahminen yani okyanusta bir damlacik:) su tüketimini arttir ve nemlendirici bir krem veyahut bir yağ kullan ben bir çok sey denedim fakat kasintimi almamıştı köye anne babamın yanına gittim bakkaldan 1 tl ye vazalin aldım ve sürpriz kasintim geçti :)) iki buçuk sene önce streacare diye bir kreme 35 mi 55 mi para vermiştik ve fayda etmemişti 1 liralık vazalin sifam oldu :)

Reklam


İlgili sorular

Reklam


...