120 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (40 puan)

Hayirli geceler cumleten . 26+2 günlük olduk ama ayaklarım ve alt bacagim felaket şişti neden bu kadar erken oldu ki

Reklam


3 Cevap

0 oy
(418 puan)
Canım 24+1 deyim benim ayaklarım topuk kısmı parmaklarımın altı ve bileklerim hem morardı hem şişti. Çok ayakta kalıyorsa ondandır. Ben bi kaç gün iftar yemeği şu bu derken çok yoruldum ayaklarımın altı yanıuor soyuluyordu. Sanırım her hamilelikte bir takım sıkıntılar oluyor.
Bnm yaklaşık 7 haftadr var bu sişler  Dr magnezyum ilacını iç iner dedi ama
(418 puan)
Magnezyum bende kullanıyorum şişliğe faydası olmadı ama ağrıyı biraz olsun dindirdi. Çalışıyor musunuz?gün içinde çok mu ayaktasınız acaba ondan erken başlamış olabilir. Daha önceden varis falan var mıydı? Doktorunuz önemli olsaydı bi önlem alırdı heralde. Benim doktorum geçen hafta çok normal artık ayakta kaldıkça olucak demişti.
Hayır çalışmıyorm ama burden fazla kilo  aldım gebelikte . Ve gebeligim in başında tuza dikkat etmedim bnce suan onlarin dışa vurumu
(418 puan)
Evet tuz kesinlille ödem yapıyor allah yardımcın olsun.
Reklam


0 oy
(163 puan)

Tuzu kesin karbonhidratı azaltın ve protein ağırlıklı beslenin. Günlük şu tuketimini 3 litreye cikarin. Ayakta durmayın bol bol yürüyüş yapın. İmkanınız varsa dinlenmeye çalışın.

Yürüyüş yapmaya çalışıyorm çok düzenli olmasada
0 oy
(182 puan)

Çok tuzlu birşeyler yediysen ondanda olabilir. Ben iki gün tuzlu çekirdek yedim hiç aklıma gelmedi ertesi gün hemen şişti ayaklarım. Bol bol su içmen ve ayakların yukarda dinlenmen lazım. 

Gebeligin başında hiç dikkat etmedim tuza :(
Bende öyle canım kimsede uyarmadı ayaklarım sisince aa tuzdandir o denildi aman dikkat et
Ama suan tuza dikkat etsem de inmiyo şişlerim
Reklam


İlgili sorular

Reklam


...