340 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (57 puan)
Arkadaşlar merhaba ben daha önceden diasporal magnezyum ilacı kullanıyordum ama günde iki defa kullanmam gerektiğinden özel ilaç olunca sigorta ile alabileceğim bi ilaç yazmasını istedim bana magnorm yazdı. İlk kez içtim hafif bi karın ağrısı gibi oldu bide içtikten sonra  afedersiniz idrarda renk değişikliği oldu diğer ilacı içtikten sonrada oluyordu acaba sizde de oldu mu bu tür şeyler merak ediyorum cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim. 
Gebelik haftası 24
Reklam


6 Cevap

0 oy
Ben bir ay kullandım canım bişi olmadı sonra doktoraraştırdım erken  doğuma Sebeb oluyor deyip ilacı sonraki ay vermedi 
(200 puan)
Allah Allah bana etme  doğum riski için verdi doktor bide ishal yapiyo sanırım o ilaç
(57 puan)
Anladım canım benimde kasılmalarım için vermişti doktorum bide kramp giriyordu arada bacaklarıma ondan kullan dedi ilk defa kullandım bu magnorm belki ilk içtiğim için olabilir bu etkisi devam ederse doktoruma söylerim.
Bilmiyorum hiç öyle dedi ve sonraki ay yazmadı ilacı. Araştırmak lazım galiba. Dediğin gibi etkisi sürerse ihmal etme canım
(57 puan)
Ewet canım yarın yine olursa doktoruma haber vericem tedbir iyi en azından yapar öyle dese bile insan rahat ediyor
Reklam


0 oy
(328 puan)
Magnorm benide kusturuyodu hic dayanamiyodum cabim yan etki yapiyodu magosit diye hap var toz degil doktorum onu yazdı sigorta karsiliyo sigortasiz alirsan 20 tl ama yazdirirsan sigorta karsiliyo hic yan etki de yapmiyo kasılmalarıni azaltır erken dogum olmaması icin bide kas agrin varsa onu giderir 9. Ayda kullanmayo birak
(57 puan)
Benimde kasılmalarım vr kramplarım için vermişti doktorum doğuma kadar kullan dedi canım erken başlayınca kasılmalar erken doğum olmasın diye verdi doktorum arada oluyor tabi kasılma ama illa faydası vardır tabiki doktor ne verirse kullanıyoruz
0 oy
(936 puan)
Ben kullanıyorum canım hiç öyle yan etkileri olmadi
(57 puan)
Doğrudur canım kişiden kişiye fark ediyor heralde inşallah benimde ilk diye olmuştur ağrı olunca biraz korktum ama geçti.
0 oy
(20 puan)
Ben 38+6 haftalık hamileyim bacaklarım a kramplar giriyordu yaklaşık dokuz ay boyunca kullandım son iki üç haftadır ağrılarım geçtiği için artık kullanmıyorum kendi isteğimle bıraktım ama hiç böyle etkileri olmadı bence erken doğuma sebep olmuyor dur çünkü hala doğum yapmadım hatta bana sürekli bu ilacı kullanmali sin demişlerdi
(57 puan)
Ewet canım banada doktorum kasılmalarım ve erken doğum tehlikem olmasın diye kullan dedi doğuma kadar şimdilik iyiyiz benim ilk hamileliğimde de olmuştu kasılmalar bu hamileliğim de de var tamamen yok etmese de illa arada oluyor kasılma.
0 oy
(875 puan)
Bende aylardir kullaniorm canim her zamn olmasada karin agrisi oluo bide benm artik midemi bulandirio 
(57 puan)
Anladım canım ilk defa oldu inşallah bidaha olmaz olursa doktoruma söylerim hamilelikte de en ufak bi ağrı insanı panik yapıyor valla bide idrar rengi hafif değişince ilk defa içtim merak ettim yan etkilerini netten de araştırdım ama herkeste farklı etkisi oluyor heralde.
(875 puan)
Olabilir canim belki de hic ilacla ilgili degildir ben idrarimda bi fark gormedim cunku cok su tuketiorm o yuzden hic dikkatimi cekmedi
(57 puan)
Benimde içtikten sonra ilk idrarımda renk değişikliği oldu sonra bidaha olmadı. Önce içtiğim magnezyum da da içtikten sonra olmuştu ilaç renkleri de farklı olunca oda yansıdı heralde canım bidaha olursa ilaç içtikten sonra o zaman daha emin olucam sanırım :)
0 oy
(116 puan)
Magnorm'u bana doktorum aşırı kabızlık yaşadığım için verdi. Karın ağrısı ve idrar da koyu renge sebep olabiliyor tabi yanısıra kullandığımız diğer vitaminlerle birlikte etkiliyordur illa ki rengini karın da sancı yapması da sanırım ishale sebep olmasından. Benim kabızlığıma ve huysuz ayak sendromuna çok iyi geldi ama bilmiyordum devletin karşıladığını ben Alanya'da 46 tl ye aldım.
(57 puan)
Olabilir canım o kadar çok ilaç kullanıyoruz ki vitamini balık yağı magnezyum kan ilacı derken vücut yan etki yapıyor ister istemez aynı şeylerin sizdede olması tuhaf bi durum olmadığından içimi rahatlattı canım çok sağol ilk içişimdi benimde o yüzden korktum sormak istedim. :) sağlık ocağına yazdırdım ben canım sabah akşam kullanmam gerekiyor iki kutu ya denk geliyor 1 aylık ama ne kadar tuttu net hatırlamıyorum yanına ayrı olaraktan bi kaç ilaç daha almıştım ama 25 tl gibi bişey ödemiştim hepsine.
(116 puan)
Ya bende yarın yazdırayım sağlık ocağına. Bu arada ishal yapabilir suyu boş içmeye çalış sıcaklarla birlikte aşırı halsizlik yapabiliyor bende sabah akşam içiyorum normalde tok karna içmek gerekiyor yemeğin arkasına böyle şekerli birşey içmek çok zor oluyordu yeni yeni ona da alıştım ama doktora sorucam bu ishal durumuyla alakalı belki günde tek sefer içmem yeterli olur
(57 puan)
Ewet canım gerçekten bağırsakları çok hareketlendiriyor iki gündür içiyorum etkisini göstermeye başladı eğer böyle giderse bende günde tek içmeyi sorucam doktora. Yazdırman daha iyi olur canım gerçekten çok uyguna geliyor. Sıcaklar çok fena gerçekten sıcaktan insanın oturduğu yerde tansiyonu düşüyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.
(116 puan)
Amin canım Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
Reklam


İlgili sorular

10 cevap 315 göst.
9 cevap 333 göst.
3 cevap 279 göst.
6 cevap 361 göst.
Reklam


...