363 göst.
Hamilelikte Beslenme kategorisinde (2 puan)
8 haftalık hamileyim  bulantım çok oldugundan güzelce  düzgün bi şekilde yemek yiyemiyorum . bebegim genede besleniyomudur?
Gebelik haftası 8
Reklam


10 Cevap

0 oy
(75 puan)
Ben de ilk gebeliğim de bişey yememiştir su bile içememiştim oğlum 3150 gr doğmuştu
(2 puan)
İcim daha rahatladı teşekkür ederim
Reklam


0 oy
(275 puan)
Ilk zamanlar senin depolarından besleniyor merak etme. Kussanda sen hep ye biseyler. Salatalık tavsiyemdir. 
0 oy
(250 puan)
Evet canım senden alır senin vücudun güçsüz kalır seni emer küçük bir vampir gibi:) Zamanşa dişler çürümeye başlar vitaminsiz kalır hasta olursun. Yemelisin. 
0 oy
(694 puan)
Inşallah çabuk geçer canım. Ilk gebeliğim de bende birşey yiyemedim çoğu şeyden tiksindim. Bebeğim 2750gr doğdu gelişim geriliği başlamıştı. Eğer yemek yiyemiyorsan vitamin iste doktorundan en azindan bulantin gecene kadar.. 
0 oy
(430 puan)
İlk 3 ay ben bir yudum su içmedim canım. Ölü gibi yatıyordum.  Heyet raporu aldık tam 2,5 ay. İşe gitmedim. 3 ay boyunca yattım evde bi başıma. Odamdan çıktığım anda bulantı kusma her şeyden herkesten tiksindim. Bi eşimi istedim yanımda. Tüm bunlara rağmen sağlıklı bi gebeliğim vardı çok şükür. Kontrole gidince eşim sordu, hocam dedi zorla bi kaşık çorba içiriyorum akşam nolacak böyle bebek de beslenemiyor dedi. Doktorum dedi ki isterse hiç yemesin 3 ay annenin kanından beslenir. Aslı yı çok kötü olursa getirin serum takalım dedi. Öyle idsre ettik 
0 oy
(32 puan)
Canim benim ilk 3 ay senin depondan besleniyor cocuk 3 ayda ciddi kilolar veren cevremde insanlar olmustu.Ben boyle bir durum yasamadim ama biliyorum canim yakin cevremden.Hatta kuzenim mutfagina bile giremiyordu.Sana tavsiyem tuzlu cubuk kraker  salatalik yenildiklerini  ye kisitlama kendini.Doktorundan takviye al.Allahin izniyle bisey olmaz ac kalip kendi vucudunu yorma yeter.Simdiden saglikli bir şekilde  kucagina alirsin yavrunu insallah.
(2 puan)
Amin inşallah sagolasin
0 oy
(34 puan)
besleniyordur merak etme. 5 aya kadar depolarindan alıyor demisti bana da doktorum. ben kusmamistim ama cok bulanti çektim. sabahları muz yiyordum sadece ve cubuk kraker. dedim herhalde bebege bisey gitmiyordur ama öyle olmuyormuş. 4 kilo vermistim o kadar yiyemedim. 3070 doğdu kızım:))
0 oy
(60 puan)
ben 5 bucuk ay boyunca gunde 6 7 kez kusmama ragmen cok şükür kilomuZ iyi bebek senden aliyor ben suan hala hamile kaldigim kilodayim 31+2deyim kilo almadim ama bebek aliyor 
0 oy
(639 puan)
Benimki beslendiyse :) hepsi beslenir 4 ay ac gezdim resmen. Bebek  beslenir demisti  doktorum 
0 oy
(1,531 puan)
Doktor bana ' bebek parazit gibidir sen yemesen bile o senden yer ' dedi..o yüzden senin stoklar bitmesin yemene dikkat et
Reklam


İlgili sorular

Reklam


...