119 göst.
Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde (4 puan)

Hanimlar ili gun once 3lü tarama boyle cokti doktor ortada bi sonuç çıktığını kesin bisey soyleyemedi tabi bayramda hamilelikte bana haram.oldu aminyosentez onerdi riskli bayramdan snra perinatolije gidecgm ama gunler gecmiyor tecrubeli hanmlar bakip yorumlayabilirmi?

image

Gebelik haftası 20+2

5 Cevap

0 oy
(119 puan)
hoc anlamiyorum yardimci olabilseydim.keske :/
0 oy
(2,325 puan)
Keşke hiç yaptirip kendini uzmeseydin
(4 puan)
Keşke
(2,325 puan)
Banada dedi canim 2lide hafif risk cikmis perinatolojiye git istersen. Yada amniyosentez dedi. Dedim yoo hic gerek yok. Ne 3lu ne 4lü ne amniyonsentez. Benim bebegim iyi. Detayliya girdim hicbisey cikmadi. Yaptirmadim yani. Sen bilirsin yinede
(4 puan)
Zaten bayram bi geçsin detayki ultrasyona girecgm aminyo sentez cok tehlikeli. Araya bayram girdi günler geçmiyor. Benim cok riskli cikmadi zaten orta seviye bisey dedi. Internetten baktgm degerler iyi ama korkuyor insan.
(2,325 puan)
Valla ben icimi hep ferah tuttum bol bol dua ettim canim sende oyle yap. Hersey Allahtan inanki hiç icimden kotu bisey gecmedi
0 oy
(333 puan)
Canım doktor risk mi var dedi. Aslında risk olması için onun pozitif tarama yazması lazım 
(4 puan)
Mustafa basbugya mi gittnz bende kayseride iyi bi perinatoloji doktoru arıyorum. Çok yaniltici bu testler ben aminyosentez yaptrmaktan korkuyrm feta dna düşünüyorum. Ama detaylı ultrasyon bile yaptramadm tek bulgu bu sonuç.
(333 puan)
Aynen canım Mustafa Başbuğa gittim. Çok iyi işinin uzmanı cidden hiç hissetirmeden aldı sıvıyı. Hatta ben korkudan sordum hocam kaç kişiye yaptınız bunu nasıl geçti dedim. Güldü ve ben senelerdir bu işi yapıyorum dedi. Ona gidersen ultrasonda fln bakıyor bebeğin orğanlarına.
(4 puan)
Çok maliyetli oldgunu söyleniyor. Ben sehir dışından gelecegm. Cok duydum kendisini. Şimdilik düşüncem detayli ultrasyonda bi risk görürsek feta dna yada belki aminyo sentez detayli ultrasyonda iyi derlerse hic birini yaptrmayacagm. Icimde rahat edecktir
(4 puan)
Perinatoloji doktorlarnin kötü yani suan bu durumda gorustgmzde bilgi vermemeleri ven acibademde gokalp beye gittim ister hastasi olun olmayin yardimci oluyor. Ne sorarsanz sorun. Digerleri hemen gelin görüşelim diyorlar.
(333 puan)
Evet maliyeti fazla. Ama ben o durumdayken hiç gözüm görmedi parayı. Bende sivastan gittim, doktorum önermişti ona git o ne derse yap diye. Benimki öyle oldu canım. Seninkinde inşallah bişey yoktur allaha dua et çokça
0 oy
(17 puan)
İkili tarama testiniz nasıl çıkmıştı. 
(4 puan)
Ikili tarama testi yaptrmadim.
(17 puan)
Hiç kötü düşünmeyin.Rabbim sağlıkla kucağınıza versin İnşAllah. Hiç yaptırmamak gerekiyo aslında doğruluk payı çok düşük ancak moral bozuyo. Bende doktorumun zoruyla yaptırmdım sonucum çıkmadı daha. En mantıklısı 20. Haftada ayrıntılı ulturason.
(4 puan)
Bayramdan snra ilk yapacağım o araya bayram girdi beklemesi zor.
0 oy
(18 puan)
İkili tarama sonucun nasıl çıkmıştı canım 
(4 puan)
Ikili tarama yaptrmadm bana kalsa hic birini yaptrmazdm doktor israr etti
(18 puan)
Üçlü genelde yüksek çıkıyor canım ikili daha güvenilir sonuç veriyor o yüzden sordum
(4 puan)
Bu test yüzünden magdur olan bi cok anne adayi var yazik ne kadar yanıltıcı
(18 puan)
Kesinlikle katılıyorum Rabbim yar ve yardımcımız olsun ayrıntılı ultrasona gidin bakalım ne diyecekler hayırlısı olsun hakkınızda.. Dualarım sizinle..

İlgili sorular

1 cevap 131 göst.
25 Eylül 2019 Hamilelikte Testler kategorisinde YagmurOzsyKle (4 puan) sordu
2 cevap 98 göst.
...