144 göst.
Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde (2 puan)
düzenledi
Merhaba arkadaşlar 20 haftalık gebeyim ve dün detaylı ultrasona girdim bebeğimin beyninde bi boşluk gördüler bu halk dilinde beyincik adı verilen yermis ve gelişmemiş bu yüzden fetal mr çekeceklerini be amniyon sıvısı alacaklarını söylediler tabi biz perişan olduk acaba başına gelen var mı yada bilgisi olan bunun geçme yada azalma bi olasılığı var mı şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

3 Cevap

0 oy
(380 puan)
Bence geçebilir gelişimi tamamlanmadı çünkü daha 22haftada öneriyorlar hatta ayrıntılı usg yi iyice gelişmesi acısından içini ferah tut. 
0 oy
(689 puan)
Boşluğu bilmiyorum ama benim bebegimde beyninde kistler vardı ayrintilida kaybolduğunu söyledi doktor 
(2 puan)
Inşallah bizimki de düzelir zaman alıcak üzücü bi olay.
0 oy
(54 puan)
Beyin gelişimini destekleyici ceviz özellikle de badem gibi kuruyemisler tüketin hergün. Iyi gelir. İnşallah bebeğiniz sağlıklıdır. Her denilen doğru çıkmıyor. Zaten arkadaşta yazmış 22. Haftada yapılıyor test erken yapılmış. 2 haftaya kadar belki gelişimi tamamlanacak. Özele mi gidiyorsunuz devlete mi bilmiyorum. Ama bi kere de özelde baktırın ultrasyonla derim. Kendinizi üzüp stres yapmayın boşuna beyine iyi gelen kuruyemiş tüketin bebeğinizi saglikli birsekilde kucağınıza alırsınız insallah.
(2 puan)
Hem devlete hem özelde ultrona girdik iki ultrosondada aynı sonuç cıktı sebrullum denilen yerde boşluk olduğunu gelişmediğini soylediler sıvı alınacağını soylediler gerçekten üzücü ve açıkçası korkuyorum. Sıvı alınmasıda riskliymiş.
(54 puan)
Acaba nerede ikamet ediyorsunuz hangi şehir
(2 puan)
Eskişehir
(54 puan)
Bursa da olsaydın çok iyi bi doktor onerim olacaktı çok tecrübeli.

İlgili sorular

1 cevap 126 göst.
5 cevap 232 göst.
3 cevap 70 göst.
...