0 oy
317 göst.
Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde (14 puan)

Ayakta çalısmak sıkıntılımı satıs danısmanıuım egılıp kalkmak faln çalısan vaemı

8 Cevap

+1 oy
(3,019 puan)

Başlarindasin ağrın sizin olursa boş oldukca otur. Ozellikle dusuk tehdidin yoksa pek sorun olmaz. Ama normalden daha çok bacak bel kasık ağrın olur. Eğilip kalkarken de yawas eğilip kalk dizlerini kırarak eğil . Belden eğilme. Bide hamileligin sonlarına doğru bacaklarinda varis olma olasılığı çok yüksek. Ve bu zararlı sizin için. Sonlarina doğru bacak agriisndan duramayack hale gelirsen isten ayril. Uzun süre ayakta kalmak varış yapiyor. Ama simdilik bı sikinti olacağını sanmiyorum. Sen oldukça dikkat ediyosundur zaten. 

-Reklam-
0 oy

Canim bende sürekli ayaktaydim sen gibi 29 haftalik simdi izne ayrilmak zorunda kaldim.


0 oy

Bende ayaktayim gorsel uzmanlik yapiyorum magazada hicbir sorun yasamadim.

0 oy
(114 puan)

Ben ayakta çalışıyorum  10 saat kosturmaktan helak oluyorum tabi yoruluyosun illaki ama dogumunda kolay olur

0 oy
(22 puan)
10 haftalık benimde soğuk ve ayakta calisyorm varis içinde varis corabi giyersiniz boş oldukça oturun gergin egilip kalkiyorum yeri geldiginde hafif ağırlıkta kaldırıyorum ama sorun yok Allah'a şükür 
0 oy
(6,116 puan)
Bizim okul müdür zaman zaman ayakta zaman zaman masa başında oluyordu, valla kişiye göre değişir yinede bilemem ama son ayda ayakları mosmor oldu ödemeden şişti doguma 10 gün kalaya kdr çalıştı ne kendini ne bebeğini düşündü rahat Bi insandı. Ayaklarını dikip yatması gereken dönemde hep zorladı kendini ve zor bir dogum yaşadı, kan kaybı cok oldu kan verdiler hep sezeryan oldu agrısı sızısı olmadı öyle ama mecburi sezeryan oldu kan nakli yapıldı sonradan. Bebek bir hafta küvezde kaldı ve doktor çalışma izni vermediği halde çalıştı hiç dikkat etmedi malesef 
0 oy
(868 puan)
Ah canm ben otururken zorlaniom yatamiom diye.Seni dusunemedim zorlanıosundur:(Allah yardimcin olsun bende 10 saat oturuorum.Rabbim sanada banada tum calisan annelerimize sabır versin insallah.Ekmek parasi kazaniorz Rabbim yardim eder.
0 oy
(300 puan)
8 buçuk aya kadar ayakta çaliştim canim hep hareket halindeyim dedim iyi gelir normal doğum yaparim ama gene yapamadim 7 cm açıklıkla sezeryana girdim :) 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 394 göst.
0 oy
1 cevap 85 göst.
31 Ağustos 2021 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Nur dikmen (40 puan) sordu
0 oy
6 cevap 84 göst.

472,087 soru

2,664,920 cevap

3,360,997 yorum

136,258 üye

...