737 göst.
Hamilelikte Beslenme kategorisinde (45 puan)

Merhaba kızlar marketlerde satılan tavuklardan yiyor musunuz? O tavuklar çok hızlı büyütüldükleri ve hormon verildikleri için zararlı diye biliyorum ama her zaman da köy tavuğu bulunmuyor. Ne düşünüyorsunuz?

21 Cevap

0 oy
(582 puan)
seçti
 
En İyi Cevap

Ben market tavuğunu sadece çorba yapmak için alıyorum onun dışında binde bir yaparım kokusu kötü olduğu için sevmiyorum maalesef 

0 oy
(499 puan)

Hazır market tavuğu yada eti yemiyoruz doktorum hiç yememek daha iyi dedi onları yemektense çünkü çok ilaçlanıyor vs.. Ben mesela eşimin görevi icabı edirnede yaşıyorum buradaki köylerden kuzu tavuk horoz vs kestirip taze alıyoruz tabi bulma alma imkanı olanlar için böylesi daha sağlıklı. Dediğim gibi doktorumda kesin önermiyor bende sağlıklı bulmuyorum market tavuğu eti yoğurdunu vs vs tüketmiyorum.. Sağlıklı gebelikler dilerim :)

(45 puan)
Evet ben de öyle düşünüyorum teşekkür ederim :)
0 oy
(418 puan)

Canım ben marketlerdeki tavuğu yiyemiyorum malesef kokusundan dolayı sanırım ama yine de haslama çorba pilavla falan yemeye çalışıyorum. Genelde suyu ile çorba pilav yapıyorum ama tavuğu direk yiyemiyorum. Köy tavuğuda buldukça alıyoruz haşlayıp buzluğa atıyorum sürekli bulamiyoruz malum. Yinede her ikisindende yemeye çalışıyorum.

(45 puan)
Ben de sağlıksız olduğunu düşündüğüm için yemek istemiyorum teşekkür ederim :)
0 oy

İstanbulda yaşayan yok galiba köy tavuğu ne yaa öyle bişey kaldımı nereye yemiyorsun mecburen güzel güzel yiyorsun :)

(499 puan)
Çabalayınca bulunur ha deyince bulunmasada istanbulun da köyleri var edirnenin merkezindede tavuk yok ama köyünden alıyoruz ki ben bekarken istanbulda hep kestiriyordum :)
İstanbulun köyü var biz en yakın yere yarım saatte çok şanslıysak işe 2 vasıtayla gidiyoruz köye nasıl gidelim acaba ben hayatım boyunca istanbulun bir köyü olup olmadığını düşündüm mü diye sordum kendi cıkk hiç düşünmemişim:)))
Nerden buluyordun ben 27 yaşındayım hatırlamıyorum köy tavuğu yediğimi öldürmeyen güçlendirir kırmızı et de yiyemiyorum balık 40 yılda bir iyi tarafıma gelirse başka yerde pişirilirse falan tavuğu güzel güzel yiyorum:))
Demek ki ben fazlasıyla düşkün  olduğum için elde ediyorum çünkü sebze yemiyorum kuzu tavuk vs kestirip yiyorum dün mesela tavşan yedim eşim kesti binde bir yesem bu kadar çabalamaya bilirim belki ama hep yediğim için bulmak zorunluluğu hissediyorum :)
Tavşan yeniyor mu ???
Kıyamam ben ona :(
(15 puan)
İstanbulda ferpa arden marketleri var  veya ğer çoğu markette aktoros kuruyolum gezen tavuk köy tavuğu satılıyor.. Kesinlikle güvenilir..
0 oy
(5,945 puan)

Ben yiyorum. Bı tavuğun genetigi bozulmuş degil nasılsa. Ama az yiyorum mangalda felan

 Çok düşkünlüğüm yoktur. Sende o zararlı bu zararlı dersen aç kalırsin kardesim. 

Gönlün ne cekiyosa istiyosa ye. 

0 oy
(10 puan)

Bize hep koyden gelir et yumurta sut yogurduda anne evde yapar market tavugunun tadi kokusu cekilmiyor.

0 oy
(1 puan)

Malesef artik aldığımız her şeyde katkı mevcut. Ya ailesi köyde olanlar köyden doğal urun getirtecek  yada organik urun satan yerlerden alışveriş edilecek oralar da bütçeyi cok sarsıyor. Ben tavuk tuketiyorum ama cok değil. Yapabileceğimiz bisey yok maalesef çoğu şeyde katkı var :(

+1 oy
(1,334 puan)

Bizim köyümüz var.ben koyden tavuk kestiriyorum tanidigimiza.yoluyor parçalıyor bana yıkayıp dolaba koyması kaliyor.öyle lezzetli ki kipkirmizi eti var suyu falan cok guzel oluyor.dogal kestirin koyden alin bence..

0 oy
(65 puan)

Arden diye Bi market var oraya güvendiğim için ordan almaya gayret gösteriyorum 

(65 puan)
İllaki biri yazacaktır diye bekliyordum doğru tesbit tadı bile farklı arden tavuğunun
(15 puan)
Evet arden market olmayan yerlerde diğer marketlerde de aktoros markasını bulabilirsiniz ardenin kullandığı markadır kesinlikle güvenilir kuru yolum gezen tavuk deneyin derim.
(1,398 puan)
Arden nerde var Ankarada var mı kızlar?
(15 puan)
Macun Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Blv. Acity Avm. No:244 D:214, 06370 Yenimahalle/Ankara  
  evet ankarada var
0 oy
(3,484 puan)

Valla hamile kalana dek çok severdim.

Şimdi 6 aydır ağzıma surmuyofum, eve de sokmuyorum tiksindim

0 oy
(181 puan)

Koy tavugunu nerden bulalim :)  Gerci ben tavuktan igrendim yemiyorum hic. Koy tavugunu da normalde yemiyorum zaten. 

0 oy

Ben yiyorum koy tavugu pekde hoslamiyorum

0 oy
(15 puan)

Gezen tavuk köy tavuğu satan marka aktoros çoğu markette bulunur ve kuru yolum büyüme hormonu da kullanılmıyor deneyin derim. 

(78 puan)
Bizde marketten alıyoruz malesef
0 oy
(1,487 puan)

Markette neye elimizi atsak katkılı zaten artik. Tavuğa özel yemeyin denme sebebi bu yediğimiz tavukların 45 günlük civciv olması. Civciv doğduktan sonra cabuk büyüsün diye hormon veriliyor ve 45 günlükken tavuk haline geliyor. Normalde 45 günlük civciv bi elimizin  içine sığar :) ful ilaç ile büyüdüğündenn yemeyin deniyor. Ama yapacak bisey yok.  taştan gayrısı katkılı çünkü :)

0 oy
(379 puan)

Market tavuğu antibiyotik ile yetişiyor özelikle erkek çocukların hormonlarını etkiliyor hele gebelikte ve doğumdan sonra yememek lazım hele ek gıdaya geçildiğinde asla 

0 oy
(1,267 puan)

Bizde kuluçka makinesi olan birinde 20 tane civciv aldık şimdi kocaman oldular annemler köyde bakıyor. Horozları yiyip tavukların da yumurtalarini yemeye baslicaz yakında:-)

0 oy
(1,398 puan)

Biz mecbur yiyoruz köy tavuğu nerde var bilmiyorum çünkü Ankarada.Ama iki ayda bir falan yiyoruz çok tüketmiyorum sağlıklı değil bence de.

0 oy
(1,803 puan)

Cnm yiyorum evet hormonlu ama mecbur olunca yiyoruz 

0 oy
(1,398 puan)

Kızlar ya burdan Ankaralılara sorayım ben de; köy tavuğu aldığınız biryer var mı?

0 oy
(5,945 puan)

Valla öyle böyle yeniliyor canım. 

Herşey hormonlu herseyin DNAsiyla oynanmış bir ulkedeyiz ne yazıkki. 

Hamileyken iyi pismis ve taze tuketmek en önemlisi. 

Yoksa köyden gelmiş dağdan inmiş hemen hemen hepsi aynı. 

İlgili sorular

10 cevap 282 göst.
22 Ekim 2018 Hamilelikte Beslenme kategorisinde Sevdacü (96 puan) sordu
7 cevap 209 göst.
9 cevap 543 göst.
3 cevap 269 göst.
12 cevap 581 göst.
...