213 göst.
Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde (206 puan)

Arkadaşlar merhaba ben şu an 18 + 2 haftalık hamileyim. Doktorum ikili üçlü teste ayrıntılı ultrason a gerek olmadığını soyledi. Ayrıntılı ultrasonu kendisi yapacagini soyledi. Ayrıntılı ultrasonu kendisi yapabiliyor mu doktor .? Onun için ayrı bir perinatoliji uzmanina gitmek gerekmiyor mu ? 

Reklam


2 Cevap

0 oy
(7,360 puan)

Gittiğin doktorun bu alanda uzmanlığı ve gerekli tıbbi cihazları varsa yapabilir tabiki. Ben ayrıntılı ultrason için bir kadın doğum uzmanının özel muayenehanesine gitmiştim. Normal muayene olur gibi rutin bütün kontrolleri oldum o doktorun o alanda uzmanlığı ve gerekli tıbbi cihazları vardı. 

(206 puan)
Ben de özel muayenesi olan bir doktora gidiyorum. İkili test için beni perinatoliji uzmanına yönlendirdi. Onu orda yaptırdım. Ayrıntılı ultrasonu ben yapacağım dedi . Normal mi bu ? İlk gebeliğim
(7,360 puan)
Normal canım kapsamlı kan testi yapamaz kendi muayenehanesinde onun için seni oraya yonlendirmis hastanelerde de doktorlar ayrıntılı ultrasona ve onun uzmanlığına sahip olmadiklari için başka yere yönlendiriyorlar kendi doktorun yapsın ayrintiliyi çok daha iyi daha güvenilir sonuçta o güne kadar ki gebelik hikayeni biliyor neye bakması gerekti gini neye dikkat etmesi gerektiğini daha iyi bilir
Reklam


0 oy
(901 puan)

Bazıları kendisi yapiyor canm eger yoksa baska yere yonlendiriyor benmmoyle olacak 

(206 puan)
Hım tamam ben de şaşırdım . İkili test için başka bir yere yönlendirdi . Ama ayrıntılı ultrasonu kendisi yapacağını söyleyince şaşırdım.
(901 puan)
Bende ikiliyi devlette yaotrdm gttgm hastanede 150liraydi
(217 puan)
canım benim doktorum da detayliya kendisi baktı ozelde
Reklam


İlgili sorular

2 cevap 122 göst.
3 cevap 71 göst.
16 Kasım Hamilelikte Bebek Sağlığı kategorisinde SL (362 puan) sordu
15 cevap 377 göst.
3 cevap 138 göst.
12 Kasım Hamilelikte Testler kategorisinde Oglanannesi;) (1 puan) sordu
Reklam


...