213 göst.
Hamilelikte Anne Sağlığı kategorisinde (745 puan)

Hipertroit hastasiyim ve 23+4 teyiz bebegimle. Bugün endokrinoloji doktorum ilacimi değiştirdi. Thyromazol ilacını kullanan var mı, kötü etkisini gören var mı? 

Gebelik haftası 23+4
Reklam


2 Cevap

0 oy
(76 puan)

25 mg levotiron  kullnyrum 9 haftalık değeriniz kacti

(745 puan)
Benim TSH 0 t3 ve t4 normal ve hızlı çalıştığı için çarpıntı yapıyor bende o yüzden bir an önce TSH i yükseltip hormonları normal düzeye çıkarmaya çalışıyor doktorum ama işte ilaç zarar vermez mi bebeğe onu araştırıyorum bir önceki ilacım pyropycil di daha az etkili ve ise yaramadi.
Reklam


0 oy
(310 puan)

Hipotiroidim bnde. 2 yıldır euthrox kullanıyorum. Gebelikte troit ilaçlarının kullanıldığı bebeğe zararlı olmadığını dokturum söyledi. 20+1 günlüğüz. 

(745 puan)
İlaçların sınıf sınıf zararları var yani en düşük dozda ki ilaç bile en az zarara sahip zararlı olmadığını söyleyen doktora rastlamadım ama tabi minimum zararli olanı kullanılıyor gebelikte. Zaten ağrı kesici ilaç dahi önermiyorlar. Bide eğitim araştırma Hastanesine gidiyorum yine de içim rahat etmedi burda belki aynı durumu yaşayanlar vardır diye danışmak istedim.
(310 puan)
Orası öyle tabi. Normalde insülin direncim için de şeker ilacı içiyordum onu kesti. Çünkü hamilelikte içilmez dedi. Troit içinse kontrol altında tutulması için içilmesi gerekiyormuş. İnşallah zararı yoktur bebeklerimize
Reklam


İlgili sorular

Reklam


...