242 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (285 puan)

Arkadaşlar 22+3 günlük hamileyim Allah a çok şükür herhangi bir sıkıntımız yok oruç tutmak istiyorum bi sıkıntı olur mu bebeğime? Bilgisi olan var mı? 

Gebelik haftası 22+3

2 Cevap

0 oy

Valla ben 21 haftalığım geçenlerde 5 gün oruç tuttum sıkıntı olmadı ve ramazanı tutacam inşallah ayrıca senin aç olman çocuğu etkilemiyor çünkü bebek tüm vitamin ve kan ihtiyacını senin rezervlerinden alıyor yani sen sahur ve iftarda bolca sıvı ve faydalı yiyecek tüketirsen hiçbir sıkıntı olmaz iyi beslenmezsen bebeğe değil sana zararı olur hamilelerde diş ağrısı diş çürümesi kansızlık gibi problemlerin olmasının nedeni çocuğun her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor olması anne iyi ve kaliteli yani vitamin bakımından zengin beslenirse bebek de anne de sorunsuz geçirir bu dönemi.

(285 puan)
Çok teşekkürler. Babam eşim tutamazsın can taşıyorsun ona zarar gelir diye korkutuyorlar. Eninde sonunda tutacağız o oruçları  mübarek zamanda tutmak varken daha sonraya da bırakmak istemiyorum. Zaten Allah bize kolaylık sağlar. İçim rahatladı teşekkür ederim
Eşim doktor hiçbir şekilde tutamazsın demiyor dene çok zorlanırsan tutma diyor ayrıca son aylarda değiliz dediğim gibi sağlam beslenirsek bi sorun olacağını düşünmüyorum bir de bol su tüketmeyi unutmamalıyız Allah kolaylık versin hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.
(285 puan)
Amin inşallah
0 oy

Bende doktoruma sordum. Ilk 3 ay ve son 1.5 ay onermiyoruz. Onun dışında dayanabiliyorsan tut dedi. Benim şuan 21 haftalik. Tutacagim insaallah.

Sunu da ekleyeyim ablamda hamileyken 30 gün boyunca tuttu. Bebeginde hicbir problem olmadi. Suan 2 yasinda. Doktoruna sor insaallah tutabilirsin canm :)
Teşekkür ederim inşallah tutarım çok istiyorum

İlgili sorular

18 cevap 682 göst.
7 Mayıs 2018 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Meliiss (56 puan) sordu
8 cevap 369 göst.
10 Mayıs 2018 Hamilelikte Beslenme kategorisinde Ayseeeyildirim (316 puan) sordu
5 cevap 256 göst....