0 oy
107 göst.
önce Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (3 puan)
Merhaba hanımlar, 6 aylık hamileyim çalışıyorum. Bu süreçte kullanabileceğim haklarım vs neler yardımcı olur musunuz ne zaman izin kullanmam gerekiyor ya da doğumdan sonra ne gibi haklardan yararlanabilirim? Bazıları doğumdan sonra 6 ay kadar normal maaş gibi aylık maaş aldıklarını söylüyorlar bunun hakkında bilgisi olan var mı ? teşekkür ederim şimdiden .
Gebelik haftası 25+5

3 Cevap

0 oy
önce (37 puan)
32.haftada dogum iznine ayrilma hakkiniz var doktordan calisamaz raporu alicaksiniz bunun icin..izne ayrildiktan sonra paranizi toplu yada aylik gibi her ay alabilirsiniz isyerinize bildirmeniz gerekiyor.toplam 16hafta ucretli izin dogumdan once 2ay dogumdan sonra 2ay ben 6ayda ucretsiz izin kullanicam akabinde 40 gun süt izni kullanicam bizim isyeri süt izninide toplu olarak veriyor.bence daha iyi olcak cocugum 1yasina gelene kadar evde olabilicem.
-Reklam-
0 oy
önce (9 puan)
Bende 6. Ayımdayım kamuda çalışıyorum eğer çalışabilecek durumdaysanız çalışabilir raporu alıp doğuma 3 hafta kalaya kadar çalışabilirsiniz daha sonra size hak olarak verilmiş doğumdan önce 2 ay doğumdan sonra 2 ay izninizde doğum sonrasına eklenmiş olur SGK dogum rapor paranızı işyerinizin onayı üzerine toplu veya aylık olarak öder 
önce (9 puan)
Hem işyerinden maaş hem de sgk doğum rapor parası alabiliyor muyuz
önce (9 puan)
Devletin vermiş olduğu toplamda 4 ay için SGK'dan alıcam daha sonra bu izne ek sendikanın vermiş olduğu 2 ayda normal aldığım maaşı alıp izinli olucam inşallah
0 oy
önce (1 puan)
Merhaba bende şuan 29 haftalık hamileyim ve çalışıyorum. 32+0 olduğunda doğum için tüm haklarınızı kazanıyorsunuz. Eğer bebekte veya sizde herhangi bir sorun çıkmaz ise 36+0a kadar doktordan evrak alarak uzatabilirsiniz. Uzatma almaz iseniz doğum öncesi 2 ay doğum sonrası 2 ay olmak üzere toplamda 4 ay ücretli izin hakkınız bulunuyor. Bu 4 ayın parasını ister 4 ayın sonunda ister 2+2 ay olarak toplu alabilirsiniz. Sonrasında 6 ay veya iş yeriniz uygun görürse daha fazla da ücretsiz izin alabilirsiniz(üst yönetim uygun görürse bebek 2 yaşına kadar alınabiliyor) . İşe dönmeden süt izninizi de toplu olarak kullanabilirsiniz. Süt izni çalıştığınız yıla göre çıkıyor sanırım. Süt izni günlük 2 saat olarak da kullanılabiliyor. İşe döndüğünüzde bebek 1 yaşında değil ise 8-4 çalışma hakkı oluyor. (Kurumsal şirkette çalışıyorsanız). 
önce (35 puan)
Efendim izne ayrılınca iş yeri sizi ücretsiz izne çıkarıyor sadece SSK dan para alıyorsunuz.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 293 göst.
0 oy
2 cevap 324 göst.
0 oy
6 cevap 278 göst.
8 Mayıs 2022 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Zeynons (31 puan) sordu

582,496 soru

3,159,310 cevap

3,937,764 yorum

165,966 üye

...