Hamilelilikde egzersiz yapila bilirmi?-Hamilelik Dönemi Genel
277 göst.
Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde (112 puan)

Hamilelikde doktorunuz bir egzersiz oneriyormu ?Sizce kac haftalikdan egzersiz yapila bilir? Ve burada okumusdum kegel egzersizi diye yapan varmi acaba?

Gebelik haftası 7+1

5 Cevap

0 oy
(627 puan)

Ilk 3 ay sadece yuruyus 3 aydan sonra yoga pilates yapilabiliyor dr izin verdigi surece 

0 oy
(2,213 puan)
Kegel egzersizi yapabilirsiniz onun herhangi bir riski yok ama diğer egzersizler plates vs gibi doktorunuza danışın daha hamileliginizin başlarındasınız bebeğin tutunma dönemi onermeyebilir doktorunuz ya da risk yok yapabilirsin der yönlendirir çoğunlukla 20. Hafta  civarı başlanıyor 
0 oy
(7,381 puan)

Plates yapyrm squat hareketini cok yapiyrm. Gebelik okulunda da squati cok oneriyolar normal dogumu kolaylastiriyoms. Kegel egzersizi dogumdan sonra vajinanin tekrar eski haline gelmesi icin tavsiye ediliyo diye biliyrm yada idrar kacirma sorunlari icin. Dogumla bi ilgisi var midir bilmiyrm

(315 puan)
Dogumda ikinirken oradaki kaslari kontrol edebilmek adina kegel egzersiz in faydasi oluyormus.
0 oy
(1,936 puan)

15+4 deyım gecen gebe okulunda 20.haftada pılates daha uygun olur dedı o zamana kadar normal tempoda yarım saat yürüyün egzersız yapın yormadan dedı.kegel egzersızı de orada kı kasları sıkıp bırakmak oturdugun yerde bıle yapabılırsın. 

0 oy
(722 puan)

Egzersizler ikinci trimestirden önce yapılmıyor. Genelde ikinci trimestirde yapiliyor. Üçüncü trimestirde sadece doktorun onay verdiklerini yapabiliyorsun.

İlgili sorular

2 cevap 316 göst.
3 cevap 212 göst.
5 cevap 168 göst.
24 Ocak 2019 Hamilelik Dönemi Genel kategorisinde Ilkyaz (248 puan) sordu...